Deze activiteit is afgelopen. De informatie op deze pagina kan verouderd zijn.

Genealogische Markt 2023

- zaterdag 14 oktober van 10.00 uur tot 15.00 uur -

Wie zijn mijn voorouders, waar komen ze vandaan, waar hebben ze gewoond?
Daarvoor is onderzoek nodig, maar hoe doet u dat en waar moet u ergens beginnen?

bekijk grote afbeelding
Voorbeeld van de uitkomst van een genealogisch onderzoek

Start uw onderzoek tijdens de Genealogische Markt op zaterdag 14 oktober 2023 in Weert.

De markt biedt u de kans om met hulp van deskundige vrijwilligers meer te weten te komen over uw voorouders. Dit onderzoek is gratis.

Programma

10.00 – 10.15 uur

Opening en welkomstwoord

10.15 – 11.00 uur

Presentatie 'Hoe start ik mijn genealogische onderzoek?' door Fred Baltus (Jan-Peeterszaal Bibliocenter op de tweede verdieping) Vanwege beperkte plaatsen inschrijven uiterlijk woensdag 11 oktober via k.krijntjes@weert.nlverstuur email naar: k.krijntjes@weert.nl.

12.45 – 13.30 uur

Presentatie 'Hoe start ik mijn genealogische onderzoek?' door Fred Baltus (Jan-Peeterszaal Bibliocenter op de tweede verdieping) Vanwege beperkte plaatsen inschrijven uiterlijk woensdag 11 oktober via k.krijntjes@weert.nlverstuur email naar: k.krijntjes@weert.nl.

Voor beide presentaties geldt: vol = vol!

10.00 – 15.00 uur

Vraag een expert. Studiezaal Gemeentearchief eerste verdieping Bibliocenter Wilhelminasingel 250 in Weert. Aanmelden is niet nodig, maar houdt u rekening met enige wachttijd.

Beschikbare informatie

U kunt gegevens opvragen en inzien tot vijf generaties terug. Uw voorouders moeten ingeschreven hebben gestaan in een gebied dat begrensd wordt door de gemeenten Budel, Maarheeze, Kinrooi (B), Maaseik (B), Nederweert, Roermond, Roggel, Someren en Weert

Digitaal zijn de gegevens beschikbaar uit de burgerlijke stand die teruggaat tot 1796, en de Doop- Trouw en Begrafenisregisters die zelfs tot 1550 teruggaan. Verder zijn de kadastrale kaarten digitaal in te zien.

Alle percelen, gebouwen en andere objecten op de kaart worden in een database opgenomen. Deze gegevens worden aan de percelen gekoppeld en er zijn bijvoorbeeld genealogische gegevens aan toegevoegd. Hierdoor ontstaat een geografisch overzicht van alle percelen en hun eigenaar met alle bijbehorende informatie door de tijd heen.

Zo mogelijk kunt u een uitdraai van de digitaal beschikbare gegevens meenemen.

Handig om mee te nemen

Om de belangstellende goed van dienst te zijn, is het raadzaam om zoveel mogelijk persoonsgegevens van uw ouders of grootouders mee te nemen. Denk daarbij aan de volledige voornamen en achternaam, de geboortedata en huwelijksdata. Een trouwboekje bevat al deze gegevens. Aan de hand hiervan kan het onderzoek naar uw eigen familie van start gaan.

Gratis

Aan het onderzoek en de uitdraai tijdens deze Genealogische Markt zijn géén kosten verbonden.

Lees ook

Genealogienaar pagina: Genealogie

De Genealogische Markt wordt georganiseerd door het Gemeentearchief Weert i.s.m. de Sectie Genealogie, de Kring Weert e.o. van het LGOG, het LGGI/Aezelprojek en Bibliocenter Weert.